O nás

Jsme šťastni, že jste zavítali na naše stránky. Váš zájem o naše modely a Vaše podněty jsou tím, co nás žene vpřed, tím, co nám pomáhá se stále zlepšovat a zkvalitňovat produkty značky ABREX. Vaše radost z našich modelů je pro nás to nejdůležitější a kvůli ní je vyrábíme.

V současné době v nabídce společnosti ABREX najdete mnoho modelů, jak historických, klasických, moderních tak závodních modelů v několika měřítkách. Mezi nejoblíbenější bezesporu patří měřítko 1:43 a 1:18. Dalšími měřítky jsou 1:72 a 1:24.

.

Vývoj loga společnosti Abrex:

Významné milníky společnosti Abrex:

1998Založení společnosti ABREX, která se v několika následujících letech zabývala dovozem různých značek modelů aut na český trh.

2003 - Pokus o výrobu prvních modelů. 

2004Uvedení prvního vlastního modelu značky Škoda, kterým byla Octavia (2004) v měřítku 1:43. Tímto krokem byla zahájena výroba modelů pod značkou ABREX a zároveň byla odstartována snaha o zmapování kompletní produkce mladoboleslavské automobilky.

2005 - V roce 2005 byl vykraden sklad společnosti. Zboží tehdy nebylo pojištěno. TV Nova o této nepříjemné události v hlavním zpravodajství odvysílala reportáž s názvem Velká autíčková loupež.

2007 - Úspěšná marketingová kampaň Magic ABREX Lady.

2008V tomto roce jsme rozšířili vývoj a výrobu o modely představující i jiné české výrobce z odvětví motorismu a představili jsme veřejnosti hned čtyři modely motocyklů Jawa nebo nákladní automobily Praga v několika verzích. Pro fanoušky závodních modelů jsme připravili např. závodní tahač Buggyra.

2010 - Otevření vlastního skladu a vývojového pracovistě v Divišově.

2015Otevření vlastního unikátního Muzea autíček a hraček na zámku Příseka u Jihlavy. Expozice obsahuje více než 10 000 exponátů vyrobených v letech 1910-1991 a kompletní archiv produkce společnosti ABREX. 

2016V prosinci tohoto roku jsme přišli na trh s vůbec prvním modelem kompletně vyrobeným v České republice, konkrétně v naší divišovské továrně u Benešova.

2019V listopadu tohoto roku jsme přišli na trh s neobvyklým konceptem stavebnic, které se díky zpracování vracejí k tradiční československé výrobě a díky kterým mají zákazníci jedinečnou možnost si sestavit vlastní kovový model. Tyto stavebnice jsou vyráběny v našem tuzemském závodě v Divišově.

.

 Náš tip: ​ ​Více podrobnějších informací o naší společnosti a její činnosti se můžete dozvědět na naší stránce internetové encyklopedie Wikipedia a to kliknutím zde!