O nás

Jsme šťastni, že jste zavítali na naše stránky. Váš zájem o naše modely a Vaše podněty jsou tím, co nás žene vpřed, tím, co nám pomáhá se stále zlepšovat a zkvalitňovat produkty značky ABREX. Vaše radost z našich modelů je pro nás to nejdůležitější a kvůli ní je vyrábíme.

Společnost ABREX vznikla v roce 1998, v několika následujících letech se zabývala dovozem různých značek modelů aut na český trh. V roce 2004 uvedla na trh první model Škoda - Octavia 2004, čímž byla zahájena výroba modelů pod značkou ABREX a snaha o zmapování kompletní produkce mladoboleslavské automobilky.

V roce 2008 jsme rozšířili vývoj a výrobu o modely představující i jiné české výrobce z odvětví motorismu a představili jsme veřejnosti hned čtyři modely motocyklů Jawa nebo nákladní automobily Praga v několika verzích. Pro fanoušky závodních modelů jsme připravili např. závodní tahač Buggyra.

V současné době v nabídce společnosti ABREX najdete mnoho modelů, jak historických, klasických, moderních tak závodních modelů v několika měřítkách. Mezi nejoblíbenější bezesporu patří měřítko 1:43 a 1:18. Dalšími měřítky jsou 1:72 a 1:24.

V roce 2015 společnosti Abrex otevřela unikátní Muzeum autíček a hraček na zámku Příseka u Jihlavy. Expozice obsahuje více než 10 000 exponátů vyrobených v letech 1910-1991 a kompletní archiv produkce společnosti Abrex. 

V prosinci 2016 společnost Abrex přišla na trh s prvním modelem kompletně vyrobeným v České republice.

Více informací o naší společnosti a její činnosti se můžete dozvědět na naší stránce internetové encyklopedie Wikipedia a to kliknutím zde!