Unikátní série KováCZECH

Vše to začalo angličákem

Když se řekne slovo Matchbox, každý si jistě vybaví hlavně legendární malinkatou krabičku s autíčkem uvnitř, která odpovídá rozměrům typické krabičky od zápalek. Tato roztomilá a v Anglii vyráběná autíčka, která na socialistickém trhu byla víceméně nedostatkovým zbožím, byla za dob tehdejšího Československa velice vyhledávaným zbožím a (nejen) mezi jedinci, kteří podlehli jejich sběratelské mánii, se dočkala i lidového výrazu - tzv. angličáky. 

Pod pojmem angličák se standardně skrývají kovové modely aut, za jejichž produkcí stojí nejen výše zmíněná společnost Matchbox, ale i další výrobci jako jsou Dinky, Corgi nebo Husky. Tato autíčka mají mnohaletou tradici - jejich výroba pochopitelně probíhala, jak už samotné pojmenování napovídá, v anglických továrnách a při jejich výrobním procesu se využívala tradiční zinková slitina ZAMAK (více informací o ní naleznete v sekci Využívané materiály).

Tradiční angličák se vyznačoval nejen kovovou karosérií, ale také kovovým podvozkem, ale protože bohužel nic netrvá věčně, následným přesunem výroby z anglických továren do těch čínských kovový podvozek postupně vymizel... no a právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že na onu tradici navážeme při výrobě našich (v České republice kompletně vyráběných) modelů a to unikátní sérií KováCZECH!

Pod touto sérií naši sběratelé najdou nejen ojedinělé číslované limitované edice s kovovým podvozkem, kovovým certifikátem a mnoha dalšími hodnotnými detaily, ale také jedinečnou investiční příležitost do budoucna!

.

Vyberte rok: 2020

2020

Název produktu: Škoda 1201 (1956) 1:43 - Sanitka - Záchranka - KováCZECH
Kód produktu: 143LEK-718XO
Zahájení prodeje: listopad 2020
Odkaz na model: ZDE

.